Do Bratislavy dorazil úsporný typ hostela. Vyskúšali sme si ho na vlastnej koži

Kapsulové ubytovanie.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Od klasických hostelov sa líši tým, že postele majú oveľa väčšie súkromie.

Na to, aby ste na cestách bývali lacno a komfortne, nepotrebujete veľký rozpočet. Vo svete sú stále populárnejšie tzv. kapsulové hostely. Jeden taký máme už aj v Bratislave.

Od klasických hostelov sa líši tým, že postele majú oveľa väčšie súkromie. Od ostatných sú odelenné stenami. Vchod dnu sa dá zatvoriť látkovou roletou.

Každá bunka má vlastné svetlo, zásuvku a nechýbajú ani úložné priestory. V izbe sa nachádzajú aj veľké skrine, ktoré sú zabezpečené vlastnou kartou.

V hosteli sa nachádzajú viaceré typy izieb s rôznymi kapsulami. Medzi nimi sú aj bunky pre páry či rodiny. Najlacnejšie ubytovanie stojí približne 30 eur aj s raňajkami.

Ubytovanie sme si vyskúšali aj my.


Bunka bola priestranná a pohodlná. Jej menšou nevýhodou bola látková roleta, cez ktorú boli počuť zvuky v miestnosti. To môže spôsobiť diskomfort, ak na izbe bývate s partiou ľudí, ktorí sa práve vrátili z nočného záťahu v meste.

Priestory hostela boli moderne zariadené a veľmi čisté. Kúpeľne na chodbe obsahovali všetko, čo bolo potrebné na hygienu, vrátane fénu či sprchového gélu.

BRATISLAVA/Martin Lachkovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.