Viac ako 20 rokov má v tele chirurgické nožnice, zašili jej ich počas cisárskeho rezu

Nová posila Realu Madrid Rodrygo Goes počas oficiálneho predstavenia.
Zdroj: Profimedia.sk

Incident už vyšetruje ministerstvo zdravotníctva.

Keď sa 62-ročná žena zo Severného Osetska v Rusku sťažovala na pretrvávajúce bolesti brucha, rozhodla sa navštíviť lekára. Ten ju prezrel a zistil čosi šokujúce. Píše Daily Mail.

Röntgenová snímka ukázala, že má v bruchu chirurgické nožnice. Zarážajúcejšie na celom prípade je to, že jej ich do tela zašili po cisárskom reze, ktorý absolvovala v roku 1996. S týmto nástrojom tak žila neuveriteľných 23 rokov.

Ezete Goobevaovej lekári najskôr predpisovali rôzne tabletky proti bolesti v domnienke, že problémy raz pominú. Dôkladné vyšetrenie však prinieslo nečakané rozuzlenie.

„Snímka ukazuje nožničky, máte v tele nožničky. Aké nožničky?" spýtala sa pacientka doktora. „Ukázali mi röntgenovú snímku. Čo sa dialo potom, si nevybavujem, plakala som a bola som v šoku," hovorí Goobevaová.

Podľa dostupných informácií je nástroj dlhý asi 15 centimetrov. Pani Ezeta ho má stále v tele a zatiaľ sa len pripravuje na operáciu. Jedinou úľavou pre ňu nateraz zostávajú len tabletky na bolesť.

Incident už podľa ruských novín vyšetruje ministerstvo zdravotníctva, na celý prípad vraj dohliada samotný minister rezortu. Žene už tiež sľúbili preplatenie výdajov na odstránenie zašitého nástroja, ráta sa aj so slušnou finančnou kompenzáciou.

MOSKVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chirurgia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.