VIDEO: Desaťročný silák vám vyrazí dych. Nosom nafúkal pneumatiku

Výmena názorov Jennifer Aniston s neznámym mužom
Zdroj: reprofoto: YouTube/Caters Clips

Dokáže aj iné neobvyklé kúsky.

Desaťročný Uzair Farooq z Pakistanu má jeden veľký sen. Túži sa stať najsilnejším mužom na svete. Chlapec najnovšie dokázal nosom nafúknuť pneumatiku za menej ako jednu minútu, čím sa zapísal do knihy rekordov. Píšu novinky.cz.

Uzair však dokáže aj iné neobvyklé kúsky. Medzi ne patria držanie naštartovanej motorky na mieste len silou svojich paží či ohýbanie železných tyčí v zuboch.

„Chcem tvoriť svetové rekordy, mať svoje miesto v Guinessovej knihe rekordov. Skrátka chcem byť najsilnejším mužom sveta," netají veľké plány Uzair.

Chlapec ide po stopách otca Ghulama, v Pakistane známeho siláka so „železnými čeľusťami". Farooq starší predvádza odvážne kaskadérske kúsky ako napríklad ťahanie autobusu lanom, do ktorého je zahrýznutý.


Zdroj: YouTube/Caters Clips

„Siláctvo" však zlákalo aj Uzairových bratov Junaid a Muhammad. Uzair cvičí tieto kúsky od šiestich rokov.

Jeho najnovší kúsok vyráža dych. Pred 16-tisíc divákmi dokázal za menej ako minútu nafúknuť osem pneumatík.

„Nie je to jednoduché. Chce to veľmi veľa sily a vytrvalosti, aby sa človek pokúsil o čosi podobné," hovorí Farooq senior.

„Dovoľujem mu robiť tieto kúsky, pretože si myslím, že má na nich silu aj odvahu. Chcem, aby bolo jeho meno v Guinessovej knihe svetových rekordov a reprezentovalo našu krajinu. Som presvedčený, že sa môže stať svetovo populárnym," doplnil Ghulam Farooq.

ISLAMABAD/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.