Dôchodca si splnil sen. Na staré kolená sa stal modelom, pracovné ponuky sa mu len tak hrnú

Seda Güven a Ali Güzel
Seda Güven a Ali Güzel Zdroj: TV Markíza

Podľa odborníkov sa v súčasnosti stáva doslova trendom podnikanie zamerané na ľudí vo veku 60 a viac rokov.

Modeling už dávno nie je len výsadou mladých. O túto profesiu sa začínajú zaujímať aj seniori. Na juhokórejských módnych prehliadkach sa stal doslova hviezdou pódií 65-ročný muž, ktorého kariéra sa začala len nedávno.

Kim Či Dú sa prvýkrát objavil na móle minulý rok počas Týždňa módy v Soule. Odvtedy mu stále vyzváňa telefón a hrnie sa jedna ponuka za druhou. Záujem o neho majú nielen módne domy, ale aj televízne či reklamné spoločnosti.

„Som si istý, že to bolo správne rozhodnutie. Modeling v tomto veku je naozaj zábava. To, že som senior je naozaj len označenie," hovorí vitálny dôchodca.

Dvadsať rokov prevádzkoval reštauráciu na okraji mesta a o tom, že sa bude venovať tejto práci, iba sníval. Nakoniec to bola jeho dcéra, ktorá ho presvedčila, aby sa prihlásil do modelingovej agentúry.

„Prežil som naozaj ťažké chvíle. V podnikaní sa mi nedarilo a nájsť si novú prácu v mojom veku nie je jednoduché. Keď som bol mladší, tak som si predstavoval, ako sa prechádzam po móle. A že sa to stane skutočnosťou, som už naozaj nedúfal," spomína dôchodca.

Kim medzičasom zverejnil na sociálnych sieťach niekoľko videí, ktorými sa snaží osloviť najmä staršiu generáciu. Svojim rovesníkom v nich dáva tipy a rady na to, ako žiť, aby si udržali v tele mladého ducha. Podobný cieľ si vytýčili aj niektoré modelingové spoločnosti, ktoré sa začali orientovať výlučne na seniorov.

Podľa odborníkov sa v súčasnosti stáva doslova trendom podnikanie zamerané na ľudí vo veku 60 a viac rokov. Ich aktívne zapájanie do života zároveň motivuje aj mladých.

Južná Kórea zápasí, tak ako celý rad ďalších krajín, so starnutím populácie. Vytváranie novým možností, aby sa mohli realizovať tak môže byť zaujímavým podnikateľským zámerom, ale aj náplňou života ľudí, ktorí chcú aktívne žiť aj na dôchodku.


SOUL/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Modeling

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.