"Stromový muž" chce ukončiť svoje trápenie: Prosí lekárov o radikálne riešenie

Stromový muž Abul Bajandar
Zdroj: Profimedia

Pacient by chcel vycestovať za lepšou liečbou do zahraničia, na to však nemá peniaze.

Bangladéšsky chlap, známy ako "stromový muž", túži, aby mu lekári amputovali ruky. Píše Independent.

Abul Bajandar trpí vzácnou poruchou, od roku 2016 absolvoval 25 operácií na odstránenie bradavíc spôsobených zriedkavým genetickým stavom.

Výrastky sa však na rukách 28-ročného muža naďalej rozširujú a zväčšujú. "Už tú bolesť nemôžem zniesť, nedá sa mi v noci spať. Požiadal som lekárov, aby mi ruky odrezali, nech získam úľavu," hovorí utrápený muž.

Abul trpí veľmi vzácnou kožnou chorobou zvanou „epidermodysplasia verruciformis". Predpokladá sa, že ju zhoršujú slabé imunitné systémy. Pacienti sú vysoko náchylní na rakovinu kože.

Zdroj: Profimedia

Lekári, ktorí Abula liečia, sa domnievali, že chorobu porazili. V máji minulého roka sa však vrátila ešte dravšia. Stupňuje sa teraz rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Pacient by chcel vycestovať za lepšou liečbou do zahraničia, na to však nemá peniaze. O jeho osude by mali už v najbližších dňoch rozhodnúť siedmi odborníci z nemocnice v bangladéšskej metropole Dháka.

V rovnakom zariadení sa liečilo aj mladé dievča, ktoré od roku 2017 taktiež trpí touto chorobou. Lekári spočiatku vyhlásili boj Sahany Khatunovej za úspešný, neskôr však otec 10-ročnej pacientky potvrdil, že choroba značne postúpila.

V najznámejšom prípade Dede Koswara z Indonézie mal asi 6 kg bradavíc odstránených americkými lekármi v roku 2008 predtým, ako zomrel na komplikácie súvisiace so stavom vo veku iba 42 rokov.

V najznámejšom prípade s touto chorobou z roku 2008 vyoperovali americkí doktori Dedemu Koswarovi z Indonézie z rúk šesť kilogramov bradavíc. Následne však ako 42-ročný zomrel po komplikáciách po náročnom zákroku.

DHÁKA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Abul Bajandar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.