Ak chcete navštíviť najlepšiu reštaurácia na svete, nemusíte cestovať ďaleko

Pohľad z okna najlepšej reštaurácia na svete - Mirazur.
Zdroj: Reuters

Otvorená je päť dní v týždni iba na 4,5 hodiny denne.

Za najlepším kulinárskym zážitkom na svete nemusíte cestovať tak ďaleko. V rebríčku tých najlepších reštaurácií bodoval podnik na francúzskej riviére. Rezervovať stôl sa vám tam však momentálne tak ľahko nepodarí.

Otvorená je päť dní v týždni iba na 4,5 hodiny denne. Reštaurácia, kde sa s potravinami na tanieri hrajú sa ukrýva na francúzskej riviére pri hraniciach s Talianskom.

„Sme pri mori, ale s horami priamo za chrbtom. Je to reštaurácia na rozhraní Francúzska Talianska a pohoria. Nechceme zostať pri klasike, ale hľadať stále niečo nové," hovorí šéfkuchár reštaurácie Mirazur Mauro Colgreco.

Práve novátorsky prístup, zaujímavé recepty z domácich vždy čerstvých sezónnych potravín ocenili nielen zákazníci, ale aj odborníci. Reštaurácia sa pýši tromi michelinskými hviezdami a za svoju 17-ročnú históriu sa vyšplhala až na vrchol svetového rebríčka top 50.

Našou víziou je šíriť a rozdávať lásku a žiť šťastne aj vďaka našej práci.

Momentálne by ste na jedálnom lístku našli jedlá ako cvikla zo záhrady so slanou krustou a kaviárovým krémom, holuba na lesných jahodách, so špaldou a kvetom rebríčka.

„Je to česť pracovať s ním, pred 4 rokmi som sem prišla len ako stážistka. Ale tu je všetko možné, mám šancu robiť veci lepšími, preto som stále tu," vyznala zástupkyňa šéfkuchára reštaurácie Mirazur Paloma Boitierová.

Odkedy kraľujú svetovému rebríčku, telefóny u nich neprestali zvoniť a za niekoľko hodín prišlo tisíc e-mailov so žiadosťou o rezerváciu.

„Dnes ráno som doviezol suroviny do najlepšej reštaurácie na svete, to je pocit. Sledujem jeho kroky od začiatku, teším sa z neho, on si to zaslúži. Som na nich všetkých hrdý," vyznal sa Pietro Furnari.

Ak máte do tohto regiónu namierené a chceli by ste sa o vychvaľovanom gastronomickom umení presvedčiť na vlastné chuťové bunky, podľa recenzií si tu vyberú aj vegetariáni, vegáni, či celiatici. Cena za jedlo pre jedného sa pohybuje od 50 do 140 eur.

Reportáž spracovala Ivana Miklánková.


MENTON/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reštaurácia

Dôležité udalosti