Papagáj prekvapil vedcov. Toľko tanečných pohybov nemal v repertoári ani Michael Jackson

beyonce_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/ Science Magazine

Papagájovi pustili dve známe pesničky z 80. rokov a sledovali, ako bude reagovať.

Papagáj Snowball (kakadu zlatochocholatý) sa stal hviezdou na YouTube už v roku 2009, keď sa objavilo video, na ktorom tancuje. Šikovný vták vtedy zaujal aj vedcov, ide totiž zrejme o jediné zviera, ktoré dokáže tancovať. Odvtedy však prešla dlhá doba a Snowball sa medzitým naučil ďalšie pohyby.

Nový výskum ukázal, že učenlivý papagáj má v repertoári až 14 originálnych tanečných kreácií a niektoré si dokonca mal vymyslieť sám.

Majiteľka dala svojho domáceho miláčika k dispozícii vedeckému tímu na čele s Aniruddhom Patelom. Papagájovi pustili dve známe pesničky z 80. rokov: „Girls just want to have fun", ktorou sa preslávila Cyndi Lauper a „Another one bites the dust", hit od skupiny Queen a sledovali, ako bude reagovať.

Zistili, že Snowball cíti rytmus a dokáže zo svojej škály pohybov vyberať tie, ktoré sa hodia najviac. Výskumníci si myslia, že tancom si papagáj vytvára puto s majiteľkou. Túto hypotézu by mal potvrdiť ďalší výskum.

Kakadu zlatochocholatý sa môže dožiť až 80 rokov, Snowball, ktorý nemá ani 20, tak má ešte množstvo času naučiť sa nové pohyby.


BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Papagáj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.