Záhadné zjavenie Panny Márie v rómskej osade sa vysvetlilo: Určite sa zasmejete

Seray Kaya
Seray Kaya Zdroj: TVNOVINY.sk

Silueta ženskej tváre sa osadníkom v Zborove zjavila ešte minulý týždeň.

Záhadné zjavenie má svoje logické vysvetlenie. Osadníci v Zborove pri Bardejove si mysleli že sa im na televíznej obrazovke zjavila tvár Ježišovej matky. V skutočnosti to bolo niečo oveľa prozaickejšie.

Záhadná silueta ženskej tváre sa na tejto televíznej obrazovke osadníkom v Zborove zjavila ešte minulý týždeň.

Program vraj nevedeli prepnúť a obraz nezmizol aj keď vytiahli kábel od satelitu. "Som spadla, plakala som, išla som vonku a volala som ľudí, aby sa prišli pozrieť," povedala jedna z obyvateliek osady. Údajne zjavenie spôsobilo v osade poriadny rozruch. Do obývačky začali prichádzať davy ľudi.

Diváci na sociálnej sieti ale po zverejnení reportáže zistili, že to nebol žiaden zázrak, ale len zaseknutý videoklip kanadského speváka známeho pod menom The Weeknd.

Podľa opravára televízor to nie je nič nezvyčajné. Obraz zo satelitného prijímača môže takto zamrznúť pri strate signálu. "Proste sekne sa to a ostane posledný obraz, ktorý tam bude aj celé hodiny a aj celé týždne, kým sa to nevypne z elektriky," vysvetlil opravár televízorov Stanislav Hrabko.

Údajne zjavenie ktorým bol vlastne len obrázok z videoklipu tvralo asi tri hodiny. Nábožní veriaci, ktorí verili v zázrak si potom pred televízor dali sošku Panny Márie a po večeroch sa k nej chodili modliť.

Ak by sa záhadu nepodarilo rozlúštiť, možno by sa z obývačky stalo nové pútnicke miesto podobne ako v prípade zjavenia na dvierkach rúry.

„Za posledných zhruba 10 rokov sme už mali viacero rôznych zjavení v rôznych rómskych komunitách. Treba samozrejme takéto veci brať s rezervou," dodala etnologička Katarína Nádaská.

Pozrite si reportáž Martina Jedináka


ZBOROV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zjavenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.