Na pravej rómskej svadbe v Nitre: Mladý muzikant a modelka z Írska sa zoznámili cez internet

vytrznici final_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Naživo sa prvýkrát stretli len pár dní pred svadbou.

Z lásky cez internet je nakoniec veľká medzinárodná rómska svadba. Také niečo v Nitre už dávno nebolo. Vďaka mladému muzikantovi a jeho rovesníčke, modelke z Írska, sme mohli nazrieť ako to na pravej rómskej svadbe vyzerá.

Viktor z Nitry a Jeniffer z Írska sa zoznámili prostredníctvom sociálnej siete. Naživo sa ale stretli len pár dní pred svadbou, ktorú plánovali pol roka.

V tomto prípade to vraj nebolo vopred dohodnuté za peniaze. Peniaze ale napokon riešiť museli, keďže takáto svadba aj niečo stojí. Otec ženícha povedal, že majú veľkú rodiny, ktorá sa zložila.

V nitrianskom regióne majú Rómovia aj svoju tradíciu pri nosení symbolických darov, čím vlastne odbremenia rodičov mladomanželov od starostí.

Fliaš drahého alkoholu boli na svadbe stovky. A dobre to vedeli aj policajti. Svadobčania nám ale povedali, že nikto sa v Nitre nemusí ničoho obávať.

„U Rómov, olašských cigáňov žiadny problém neexistuje, aby boli nejaké výtržnosti alebo niečo také. Sú tu ľudia, ktorí to vedú," vyhlásil Anton Németh.

„My sme veľkí gentlemani, my sme sa prišli zabávať," dodal Jaroslav.

Svadba s tristo hosťami sa už aj u Rómov radí medzi tie väčšie. Ak by ale prišli všetci, ktorých tu mladomanželia chceli mať, sála by im určite nestačila. Chýbal aj nový vajda, keďže drží smútok za brata.

Na svadbe nakrúcal Marek Šilhavík:


NITRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti