Turistom rozdáva jointy. Stačí naplniť kôš odpadkami z pláže

Brankár Trnavy Dobrivoj Rusov oslavuje postup do 2. kola Európskej ligy.
Zdroj: Germaican-Hostel/Facebook

Takýmto spôsobom chce navnadiť ľudí, aby po sebe upratovali a zároveň zbierali odpadky po iných.

Mladý muž vymyslel zaujímavý spôsob, ako navnadiť turistov na to, aby upratovali znečistené pláže od odpadkov. Na Jamajke ponúka za kôš plný smetí marihuanu. Jeho heslo je „Pomôžte zachrániť planétu. Vezmite odpadky a dostaňte sa do nálady".

Nemec Marian Erbach (33) žije na Jamajke a už sa viac nemohol pozerať na to, akú spúšť po sebe zanechávajú turisti. Ako uviedol portál ladbible.com, inšpiroval sa hotelmi po celom svete, ktoré za zbieranie odpadkov ponúkajú napríklad kávu. On chcel byť však originálnejší.

Z 56 gramov marihuany pripravil 56 jointov a na dvere svojho hostela vyvesil oznam s ponukou. Za kôš odpadkov jeden joint. Prvý záujemca prišiel už po pol hodine a rýchlo ho nasledovali ďalší.

Najvtipnejšie na celom jeho nápade bolo to, že dva koše na odpadky ho stáli viac, ako celý balík marihuany. Marian neporušil žiadny zákon. Na Jamajke je povolené mať pri sebe maximálne 56 gramov marihuany.

„Všetok odpad, ktorý sa nazbiera, potom odovzdám do miestneho zberného dvora," uviedol Marian s tým, že väčšinu odpadu tvorí plast, ktorý priplával po mori na pláže.

Zdroj: Germaican-Hostel/Facebook

JAMAJKA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odpad

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.