V bratislavskej kaviarni si za džbán vody vypýtali oveľa viac, ako za samotnú kávu

Selma Blair
Zdroj: Nekŕmte nás odpadom/Facebook

Nešlo pri tom ožiadnu citronádu.

Na sociálnej sieti Facebook zverejnili v skupine „Nekŕmte nás odpadom“ fotografiu účtu z bratislavskej kaviarne, ktorá vyvolala vlnu nevôle. Zákazníkom predali džbán vody z vodovodu (pol litra) za viac ako tri eurá.

Zatiaľ čo v niektorých podnikoch dostanete vodu ku káve automaticky zadarmo, prípadne vás čaká džbán vody už na stole, niekde môžete za obyčajnú vodu aj platiť. Podľa tohto účtu si za jeden dcl vody pýtajú 65 centov. Zákazníci o tom zrejme nevedeli, keďže ich účet veľmi prekvapil a zverejnili ho aj na internete. 

Džbán vody stál 3,25 eura a samotná káva alebo latté pod tri eurá. To je pre mnohých Slovákov nehorázna suma za vodu z vodovodu. Nešlo totiž o citronádu, pretože na účte je plátok citróna účtovaný zvlášť. V komentároch sa však našli aj takí, ktorí sa prevádzky zastávajú.

O podobnom prípade sme vás na našej stránke informovali, účet však vystavili v talianskej kaviarni. Viac si môžete prečítať v článku: Šokujúci účet z Benátok za dve kávy a minerálky zverejnil turista na internete.

BRATISLAVA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voda

Dôležité udalosti