Rusi ukázali trailer vlastného seriálu o Černobyle: Ľudia ho vysmiali

Fantastická premena tanečnice z Let's Dance. Odpadnete, keď to uvidíte!
Zdroj: HBO

Príbeh je postavený na konšpiračnej teórii, že jadrovú haváriu zapríčinil agent CIA.

Nepopierateľný celosvetový úspech seriálu Černobyľ z dielne HBO zrejme nedal niektorým ľuďom spávať. Ruská televízna spoločnosť NTV oznámila, že už pracuje na vlastnom seriáli o najväčšej jadrovej havárii v histórii. Teraz uzrel svetlo sveta trailer, ktorý miesto pochvaly zožal výsmech.

Trailer bol uvedený aj na Youtube, kde ho diváci vysmiali, čoho dôkazom je 14-tisíc palcov dole a len pár stovák „páčikov." Neskôr ho tvorcovia stiahli.

Rusi príbeh stavajú na konšpiračnej teórii, že jadrovú haváriu zapríčinil agent CIA. Jeho sabotáž však chce zastaviť odvážny agent KGB.

"Existuje teória, že Američania prenikli do jadrovej elektrárne v Černobyle a ani mnohí historici nepopierajú, že v deň výbuchu bol na stanici prítomný agent nepriateľskej spravodajskej služby," vysvetlil režisér filmu Alexej Muradov pre Moscow Times.

Pôvodný seriál zožal po celom svete veľký úspech, čo sa nepáčilo mnohým politickým špičkám v Rusku. Komunistická strana dokonca žiadala jeho zákaz a zatknutie režiséra aj producenta.

Televízna snímka bola však prekvapivo dobre prijatá aj ruskými divákmi. Na ruskom filmovom portáli KinoPoisk má hodnotenie 9,1.

MOSKVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Černobyľ

Dôležité udalosti