Majiteľ farmy pitval uhynutého krokodíla. Keď zistil, čo má v črevách, zostal v šoku

Krokodíla, ktorý sa dožil 70 rokov, mal na svojej farme šesť rokov.

Poriadny šok zažil majiteľ istej austrálskej farmy po tom, čo v žalúdku takmer päťmetrového krokodíla našiel oceľové chirurgické platničky. Píše 7news.com.au .

Zviera zahynulo v júni na krokodílej farme Koorana neďaleko mesta Rockhampton v v štáte Queensland na severovýchode krajiny.

Platničky objavili vo vnútri čriev spolu s rôznymi kameňmi a nástrojmi na drvenie jedla počas zisťovania príčiny smrti tvora.

„Netradičné veci sa v žalúdkoch krokodílov objavovali prakticky vždy. Ale nájsť tam oceľové platničky? To by sme nikdy neboli pomysleli," povedal majiteľ farmy John Lever.

Zdroj: Facebook/Koorana Crocodile Farm

John si nie je istý, či patria nejakému zvieraťu alebo dokonca človeku. „Podľa veľkosti tých platničiek usudzujem, že ide o psa. Ale s určitosťou to tvrdiť nemôžem," dodal.

Zatiaľ sa mu podarilo zistiť, že platničky vyrobili vo Švajčiarsku. „Je veľmi pravdepodobné, že ich mal v žalúdku niekoľko desiatok rokov," domnieva sa Lever.

Tohto krokodíla, ktorý sa dožil 70 rokov, mal na svojej farme šesť rokov. Kúpil ho z neďalekej farmy, kde ho priniesli od odchyte v divočine.

QUEENSLAND/rd

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Queensland

Dôležité udalosti