Muž zbieral drevo na kúrenie, našiel 50-ročný námorníkov odkaz

2008_Reflex_20_08_P20_dnes_17_25__12.mp4
Zdroj: TASR/AP

Tým sa ale príbeh nekončí.

Muž zbierajúci drevo na kúrenie na americkej Aljaške našiel fľašu s ručne písaným, vyše 50 rokov starým odkazom vo vnútri, kde ruský námorník, autor správy, želá nálezcovi "šťastnú plavbu".

"Srdečné pozdravy! Z materskej lode VRXF Sulak ruskej flotily na Ďalekom východe," stálo v odkaze. "Želáme ti veľa zdravia a dlhé roky života a šťastnú plavbu. 20. júna 1969," písalo sa v správe, z ktorej v pondelok citovala tlačová agentúra AFP.

Tyler Ivanoff, asistent učiteľa v meste Shishmaref na Aljaške, spozoroval fľašu na pobreží neďaleko svojej dediny a jej plastový uzáver odstránil zubami.

"Vnútrajšok bol stále suchý a stále bol cítiť vínom alebo niečím podobným, starým alkoholom. Správa bola suchá," povedal nálezca pre aljašské noviny Nome Nugget.
Ivanoff zverejnil fotografiu fľaše a správy na Facebooku 5. augusta. Ale tým sa ešte príbeh nekončí.

Ruská televízna stanica Rossija 1 vystopovala autora podľa spiatočnej adresy vo Vladivostoku - je ním Anatolij Bocanenko, kapitán sovietskej lode vo výslužbe, teraz žijúci na Krymskom polostrove.

Televízia urobila rozhovor s Bocanenkom, ktorý si na túto príležitosť obliekol námornú uniformu. Vyhlásil, že na lodi Sulak slúžil v roku 1965 ako 35-ročný.

S pohľadom upretým na správu v reportérovom smartfóne Bocanenko povedal: "To nie je môj rukopis." Ale potom spoznal spiatočnú adresu svojho starého bydliska vo východoruskom prístavnom meste Vladivostok. "Je to naozaj skvelé, ako sa z malej fotografie stal príbeh," napísal Ivanoff na Facebooku.

ANCHORAGE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odkaz vo fľaši

Dôležité udalosti