Slovenská fotografia roka má svojho víťaza. Je na nej prezidentka Zuzana Čaputová

Česko-Slovenský ples 2019
Zdroj: slovak press photo

Jozef Jakubčo dostal hlavnú cenu súťaže Grand Prix za sériu Noc s prezidentkou.

Slovenská fotografia roka má svojho víťaza. Je na nej prezidentka Zuzana Čaputová. V súťaži Slovak press photo si prvú cenu odniesol fotograf Jozef Jakubčo zo Sme. Dostal hlavnú cenu súťaže Grand Prix za sériu Noc s prezidentkou.

Do novinárskej súťaže sa registrovalo 189 fotografov, ktorí dovedna zaslali 2 250 snímok, z toho 246 sérií. Prihlásené fotografie hodnotila 5-členná medzinárodná porota.

Medzi súťažnými prácami dominovala téma prezidentských volieb na Slovensku a ďalších udalostí súvisiacich s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a prípadov korupcie na slovenskej scéne. Veľké množstvo súťažiacich mapovalo vo svojich fotografických prácach rôzne sociálne problémy, otázky chudoby a sociálneho vylúčenia doma i v okolitých krajinách.

Mená všetkých finalistov zverejní organizátor súťaže najneskôr 1 týždeň pred slávnostným odovzdávaním cien, ktoré sa uskutoční 3. októbra 2019 v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca v Bratislave. Na následnej v Dome umenia v Bratislave budú vystavené práce všetkých finalistov.

Všetky fotografie si pozrite v galérii.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.