V týchto oblastiach je more stále tropicky teplé, inde už zas chladné: Pozrite si teploty

Ochladilo sa v niektorých častiach Chorvátska.

Dovolenky sú aj v septembri v plnom prúde. A to najmä pri mori. Nie však ale vo všetkých oblastiach sa dovolnenkári môžu tešiť z teplého mora. Imeteo.sk informuje o teplotách morí v Európe.

To, že sa počas uplynulých dní v Európe ochladilo, sa odrazilo zrejme najviac na Azúrovom pobreží a na severe Chorvátska. V oblasti Azúrového pobrežia fúkal silný obdobný vietor Mistrál, ktorý spôsobil ochladenie vody. Tá tam momentálne dosahuje od +22 do +24 °C.

Jadranské more je však naďalej teplé. To však okrem oblastí, kde sa v utorok vyskytovala silná búrka. Najmä na severovýchodnom pobreží pri Rijeke dosahuje teplota vody len +22 až +24 °C.

Voda na východnom pobreží Talianska, Benátskeho zálivu a takisto južnejších častí Chorvátska dosahuje teplotu od +25 do +27 °C.

Veľmi teplá voda sa vyskytuje v Tyrrhenskom mori pri Sardínii, v západnej časti Talianska. Dosahuje tam príjemných +26 až +28 °C. Najteplejšia voda je ale na južnom pobreží Turecka, na Cypre a v najvýchodnejších častiach Stredozemného mora.

V týchto častiach sú vody ešte s tropickou teplotou, a to od +28 do +31 °C.

Teplota vody by mala najmä na Jadrane počas najbližších dní klesať, na východe Stredozemného mora sa zmena neočakáva.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti