Kuriózne dovolenkové reklamácie: Veľké porcie a prudké slnko

Ilustračná snímka.
Zdroj: KieferPix/shutterstock.com

Sezóna dovoleniek je takmer u konca, nie vždy sú ale turisti so svojim zájazdom spokojní.

Dovolenka vždy nemusí dopadnúť zrovna podľa našich predstáv. Niekedy nie sme spokojní s kvalitou ubytovania, inokedy nám zase nevyhovuje jedlo. V takejto situácii je možné zájazd reklamovať. Ľudia ale stále neváhajú sťažovať sa na kuriózne veci.

Sezóna dovoleniek je takmer u konca, nie vždy sú ale turisti so svojim zájazdom spokojní. Podľa Asociácie českých cestovných kancelárií a agentúr (AČCKA) ale celkový počet reklamácií tento rok klesol. U najväčších predajcov zájazdov je to údajne až o 40 percent, informuje tn.cz.

Česi však stále dokážu reklamovať takmer všetko. "Neoprávnené reklamácie typicky najčastejšie vyplývali zo subjektívnych očakávaní a predstáv zákazníkov o zájazde a destináciu," vysvetľuje hovorca AČCKA Tereza Picková.

Toto sú najkurióznejšie reklamácie v tomto roku:

1. Klienti si sťažovali na blato, ktoré sa im dostalo do koliesok kufra. "Naše kufre teraz nie sú používateľné," napísali cestovnej kancelárii.

2. Inému klientovi zase prekážalo slnko. "Spálil som si celú tvár a vrch tela, pretože sme stanovali na prudkom slnku," sťažoval sa český turista.

3. "Na pláži nás ohrozovali kraby a v mori medúzy," reklamovali dovolenkári.

4. Klientovi na jazykovom pobyte sa zase nepáčil prístup hostiteľskej rodiny v Anglicku. "Rodina si ma vzala ako svojho domáceho maznáčika na koncert," napísal cestovnej kancelárii.

5. Česi v zahraničí mali problémy tiež so záchodom. "Až pri príchode nám delegátka oznámila, že použité toaletné papiere nesmieme splachovať do WC, ale vkladať do maličkých toaletných vedier z umelej hmoty umiestnených na WC," reklamovali turisti.

6. Klientka na zájazde do talianskeho kempu s českou kuchyňou reklamovala, že jedlo bolo každý deň s mäsom a ona ako vegetariánka ho nemohla jesť.

7. Klient reklamoval, že sa nemohol večer dostať do hotela cez zamknutú bránku. Po prešetrení sa zistilo, že požil väčšie množstvo alkoholu a snažil sa dostať do domu ležiaceho vedľa hotela, kde bývala grécka rodina a našťastie mala zamknutá.

8. Klientky mali pripomienky voči výdatnej lodnej kuchyni a veľkým porciám, ktoré im v rámci aktívne trávenej dovolenky nabúravali snahu o zníženie váhy.

PRAHA/tn.cz

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kuriozita

Dôležité udalosti