Vzácny prípad šokoval aj lekárov: Mužovi narástol na hlave "diabolský roh"

Giovanni Di Lorenzo z Neapola v dueli LM proti Liverpoolu.
Zdroj: Profimedia.sk

Lekári dodnes nevedia určiť príčinu jeho vzniku.

Po piatich rokoch sa jeho trápenie, zdá sa, skončilo. Šiam Lal-jadav z Indie mal v roku 2014 úraz, pri ktorom si poranil hlavu. Krátko na to mu na mieste udretia začalo čosi vyrastať. Píše unilad.com.

Sedemdesiatštyriročný pán navštevoval holiča, ktorý mu pomáhal udržovať „diabolský roh" pod kontrolou. Časom ale nepomáhalo ani pravidelné strihanie, neželaná ozdoba narástla až do desiatich centimetrov.

Indovi to robilo čoraz väčšie problémy, rozhodol sa navštíviť chirurga. Ten rozhodol, že Šiam podstúpi operačný zákrok, vďaka ktorému sa rohu zbaví.

„Aby sme presne vedeli určiť, o čo ide, museli sme pacientovi urobiť CT vyšetrenie. Roh sme odstránili britvou a na koži sme zašili ranu. Je však naďalej potrebné liečiť miesto vzniku tohto koreňa, aby sme predišli prípadnému ďalšiemu rastu," vysvetlil doktor Višal Gajbhije.

Diabolský roh sa najčastejšie vyskytuje medzi osobami vo veku 60-70 rokov. Lekári dodnes nevedia určiť príčinu jeho vzniku. Domnievajú sa však, že za tým môže byť UV žiarenie, radiácia či bradavice.

Pre veľkú vzácnosť sa indickí lekári rozhodli informovať o detailoch tohto prípadu aj vo vedeckých časopisoch. Príbeh veľmi pripomína stromového muža z Bangladéša, ktorému sa podobným spôsobom znetvorili ruky.

BOMBAJ/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti