Dva útoky grizlyho v USA: Jeden zo zranených mužov zverejnil krvavú fotku

Muž zverejnil hrozivo vyzerajúcu fotku.
Zdroj: Facebook/Terri Lynn James

Vyšetrovatelia sa v súčasnosti snažia vypátrať, či v oboch prípadoch neútočil ten istý medveď.

So šokujúcim oznámením prišli lesní ochranári z amerického štátu Montana. Štyria poľovníci mali byť v rozpätí 12 hodín obeťami útokov medveďa grizly v tej istej oblasti. Informuje o tom NBC Montana.

Vyšetrovatelia sa v súčasnosti snažia vypátrať, či v oboch prípadoch neútočil ten istý medveď. K prvému útoku došlo v pondelok zhruba o pol ôsmej ráno, keď dvojica mužov poľovala na losov.

Neskôr došlo necelý kilometer odtiaľ k druhému útoku, opäť na dve osoby. Zranenia utrpel jeden muž, ktorého museli ošetriť najskôr v Sheridane a potom v Butte.

Zdroj: Facebook/Terri Lynn James

Terri Jamesová, zamestnankyňa v športovej predajni v Ennise povedala, že obete prvého útoku prišli do obchodu ešte v nemocničnom oblečení a chceli si kúpiť nové ošatenie.

Muži jej mali povedať, že medveďa zrejme vyrušili počas spánku a začuli ho, až keď boli od neho vzdialení asi šesť metrov. Nemali tak vraj žiadnu šancu zabrániť stretu.

„Medveď na jedného z nich zaútočil, pričom druhý poľovník stihol vytiahnuť špeciálny sprej, ktorým ho odohnal preč," dodala Terri.

Muži aj napriek traumatickému zážitku mali dobrú náladu, v dohľadnej dobe si však radšej od lovenia oddýchnu.

MONTANA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti