Americká armáda potvrdila, že uniknuté zábery "UFO" sú pravé

Hovorca amerického voejnského námorníctva sa vyhol termínu UFO a o záhadných objektoch hovoril ako o "nevysvetlených leteckých javoch".

Americká armáda potvrdila, že zábery urobené zo stíhačky, na ktorých sú neidentifikovateľné lietajúce objekty, sú pravé. Americké vojenské námorníctvo však zároveň uviedlo, že nevie, o aké objekty ide. Videá so zrnitými zábermi sa na internete objavili v decembri 2017 a v marci 2018.

Prvé čiernobiele video, ktoré vzniklo v roku 2005, nakrútil pilot Boeingu F/A Super Hornet a zachytáva neznáme lietajúce objekty, ktoré sa veľkou rýchlosťou pohybujú po oblohe.

Na zázname počuť aj rozhovor medzi pilotmi: „Je to ***** dron, priateľu!" reaguje jeden z nich. „Bože a letí to proti vetru," odpovedá druhý pilot.

Objekty sa pohybovali tak rýchlo, že senzory lietadla na obrazovke nestihli sledovať ich dráhu. Joe Gradisher, hovorca amerického námorníctva, pre CNN uviedol, že zábery sa nikdy nemali dostať na verejnosť.

Gradisher sa vyhol termínu UFO a o záhadných objektoch hovoril ako o "nevysvetlených leteckých javoch". Uviedol, že piloti sa v minulosti báli priznať, že videli niečo nevysvetliteľné. Radšej to tajili, aby si o nich nemysleli, že im preskočilo. A keď už aj niečo prezradili, vyhýbali sa termínu UFO, ktorý si väčšina ľudí spája priamo s mimozemšťanmi.


WASHINGTON/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.