Takýto rybársky úlovok sa len tak nevidí: Dvadsaťkilového kapra vytiahli pri Hlohovci

Pokojné čakanie sa zrazu zmenilo na poriadny adrenalín.

Dvojica rybárov pri Hlohovci zažila vzrušujúci večer. Na rybársky háčik chytili čosi veľké.  Kým úlovok vytiahli z vody na breh, dal im poriadne zabrať. Slovenský rekord to síce nie je, no bolo sa na čo pozerať.

Tomáš chodieva na ryby od desiatich rokov. To, čo sa mu stalo večer, ešte nezažil. Pokojné čakanie sa zrazu zmenilo na poriadny adrenalín. "Sedíme a rozprávame sa a počujeme, že pip. Hovorím Tomášovi, že voľačo bude, my rybári hovoríme tomu, že koštuje alebo oblízal," povedal druhý rybár, taktiež, Tomáš.

Keď už videli, že lanko na udici je riadne napnuté, ťahali rybu z vody von. Bol to vraj boj. Trvalo im to asi pätnásť minút. Kapor mal dvadsať kilogramov a meral 105 centimetrov. Tomáš skákal od radosti a tešil sa ako malý chlapec.

Milan Kollár sa dlhé roky venuje chovu rýb. Podľa neho, aby ryba dorástla do takých mega rozmerov, zohráva úlohu hlavne genetika, prostredie v ktorom žije a samozrejme potrava. 

Dvojica plánuje zostať na rybačke do nedele. Boli by radi, ak by sa im dovtedy podarilo tromfnúť slovenský rekord, ktorý je takmer tridsaťpäť kilogramov.

Pozrite si reportáž Romana Ruttkaya


HLOHOVEC/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kapor

Dôležité udalosti