Máme najlepšiu flautistku na svete! Keď jej dali diplom, myslela si, že je tretia

Ajnin učiteľ s úsmevom priznáva, že mu prerastá cez hlavu.

Máme najlepšiu mladú hráčku na zobcovú flautu na svete. Na Slovensku je len veľmi málo vyštudovaných učiteľov v hre na tento nástroj. Napriek tomu iba 12-ročná Ajna Marosz hrá lepšie, ako niektorí dospelí flautisti. A v zahraničí zažiarila.

Ajna je taký slovenský unikát v hre na zobcovú flautu. Po víťazstve na prestížnej medzinárodnej súťaži v Amsterdame ju už poznajú aj vo svete. Do súťaže sa hlásia deti s nadmerným talentom. „Robia to tam hráči a pedagógovia, ktorí vo svete patria k úplnej špičke," povedal nám Ajnin učiteľ Pavel Stiller.

Keď pri vyhlasovaní výsledkov kategórie 12 až 15 rokov počula svoje meno, nerozumela, že vyhrala. „Dali mi diplom do ruky a stála som tam. A potom som sa pozrela na diplom, že prvé miesto. Bola som taká prekvapená, pretože som si myslela, že som tretia," spomína na vyhlasovanie výsledkov mladá flautiska.

Učiteľ len s úsmevom priznáva, že mu prerastá cez hlavu. A viac chýb pri hraní robí asi on. A ako to už býva aj medzi ním a Ajnou to občas škrípe, ale v hudbe to nie je.

Viac si pozrite v reportáži Zuzany Gadušovej.


ŽILINA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti