More vyplavilo záhadnú kostru. Kvôli tejto fotke sa vedú nekonečné debaty

Vyjadrite svoj názor v ankete, o čo by mohlo ísť.

Z času načas more vyplaví nejaké to tajomstvo. Na plážach sa vyskytnú záhadné stvorenia, ktoré človek vie identifikovať len ťažko. Niečo podobné sa nedávno stalo na škótskom pobreží. Píšu novinky.cz.

Kostru zvieraťa objavili na pláži v Aberdeene. Fotografia stvorenia sa ihneď stala na sociálnych sieťach veľmi diskutovanou témou a na prvý pohľad len ťažko určiť, čo to vlastne je.

Možností je niekoľko. Niektorí sa prikláňajú k názoru, že ide o agamu bradatú, ktorá sa však voľne v prírode vyskytuje len v Austrálii, teda na druhom konci zemegule.

Iná časť verejnosti sa domnieva, že ide o korytnačku bez panciera či o chameleóna jemenského, ktorý sa často chová v teráriu. Vyplavená kostra v niektorých dokonca evokovala mačku.

Ako najpravdepodobnejší sa však javí chameleón. „Zo svojich doterajších znalostí zo štúdia zoológie sa mi tvor podľa lebky a hrebeňa najviac podobá na chameleóna. Je to pomerne obľúbený tvor, ktorého chovajú v domácnostiach," myslí si Nathanael Litlekalsoy z univerzity v Aberdeene.

Ak je jeho domnienka správna, je otázne, ako sa toto exotické zviera dostalo na škótsku pláž. O ďalšiu expertízu požiadali Kráľovskú zoologickú spoločnosť Škótska. Tá svoj postoj zatiaľ nezaujala.

ABERDEEN/rd

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pláž

Dôležité udalosti