Tisícky ľudí vystrašili záhadné SMS. Niektoré boli od mŕtvych ľudí, iné od expartnerov

V pretláčaní mala navrch Nika
Zdroj: shutterstock/ Andrey Popov

Podľa agentúry AP však môže mať celá esmesková záhada jednoduché vysvetlenie.

Na tisícky Američanov čakalo vo štvrtok nepríjemné prekvapenie. Mnohí z nich si totiž v mobiloch našli správy od mŕtvych ľudí alebo bývalých partnerov. Často išlo o SMS staré niekoľko mesiacov, ktoré sa z technických príčin nepodarilo odoslať. Informoval o tom portál The Huffington Post.

Esemesky spôsobili mnohé nedorozumenia, sťažnosti na mobilných operátorov následne zaplavili sociálne siete.. Napríklad Marisse Figuerovej prišla správa od bývalého manžela, s ktorým už niekoľko mesiacov vedie „tichú vojnu". Pikantnú správu si v mobile našiel aj Joseph Gomez, ktorému milenka ponúkala noc plnú vášne. Problém bol iba v tom, že sa rozišli pred niekoľkými mesiacmi a keď sa všetko vysvetlilo, zostal sklamaný.

Okrem úsmevnejších nedorozumení však vznikli aj dramatické situácie, keď niekoľkým ľuďom prišli správy od príbuzných z nemocnice, ktorí už však dávno boli doma a zdraví. Zrejme najviac boli vystrašení tí, ktorým prišli SMS-ky od nedávno zosnulých ľudí.

Americkí mobilní operátori boli bombardovaní tisíckami sťažností no presvedčivé vysvetlenie neposkytli. Niektoré firmy sa vyhovárali na tretiu stranu, či dôsledok systémovej údržby.

Podľa agentúry AP však môže mať celá esmesková záhada jednoduché vysvetlenie. Systémy operátorov vo štvrtok z neznámeho dôvodu uvoľnili správy, ktoré na niekoľko mesiacov uviazli a zostali nedoručené. Tie najstaršie boli pôvodne odoslané už vo februári tohto roka.


WASHINGTON/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti