V San Franciscu vznikol obrí portrét Grety. Jej prenikavý pohľad mnohým pripomína Putina

Markizáci na retro fotení
Zdroj: zdroj: TASR, koláž: tvnoviny.sk

Ruský prezident pritom nepatrí medzi obdivovateľov švédskej aktivistky.

Podobizeň švédskej ekologickej aktivistky Grety Thunbergovej, ktorú na dome v centre San Francisca zvečnil argentínsky umelec, vyvolala zmiešané reakcie.

Oči tínedžerky sa pozerajú priamo do duše každého okoloidúceho a nútia ho zastaviť sa a zamyslieť sa nad dopadom ľudskej činnosti na životné prostredie.

Takto vníma obrovský portrét enviromentálna organizácia OneAtmosphere.org, ktorá chce vytvárať umelecké diela vyzdvihujúce klimatických aktivistov. Podľa Paula Scotta, riaditeľa organizíácie, bola Thunbergová prvá, kto im prišiel na rozum. Píše o tom portál Newsweek.

Prenikavý pohľad mladej Švédky však mnohým pripomenul vzhľad ruského prezidenta Vladimira Putina. Okrem modrých očí totiž majú spoločnú aj širokú čelusť.

Ruský prezident pritom nepatrí medzi obdivovateľov švédskej aktivistky. Po jej emotívnom vystúpení na klimatickom summite v New Yorku jej vyčítal spôsob, akým apelovala na svetových lídrov. „Švédska aktivistka Greta Thunbergová je síce milé a úprimné, ale zle informované a zmanipulované dievča. Preto na summite v New Yorku predniesla nerealistické požiadavky," povedal vtedy Putin.

Zdroj: Profimedia.sk

SAN FRANCISCO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme San Francisco

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.