Stretli sa na Vianoce po 17 rokoch: Rodiny spojil odkaz vo fľaši, ktorý pripomína tragédiu

Českí hokejisti sa radujú z výhry nad Ruskom.
Zdroj: CBS News/Carolann Riggs

Odkaz, ktorý bol určený pre „šťastného nálezcu", obsahoval aj adresu a telefónne číslo, pán Dennis sa preto rozhodol dievčatko kontaktovať.

Dve rodiny, ktoré spojil nezvyčajný príbeh sa konečne stretli práve na Vianoce. Všetko sa začalo pred 17 rokmi, keď muž žijúci na ostrove Tenerife objavil na pláži plastovú fľašu s odkazom.

Autorkou správy bolo iba päťročné dievčatko zo 4300 kilometrov vzdialeného Newfoundlandu v Kanade. Siobhane Riggsová hodila fľašu do mora ne pobreží provincie Nové Škótsko ešte v roku 2002.

O pol roka neskôr ju našiel Patrick Dennis. „Veľmi ma to potešilo, bolo to pre mňa privilégium a šťastie," uviedol nálezca v rozhovore pre portál CBS News.

Odkaz, ktorý bol určený pre „šťastného nálezcu", obsahoval aj adresu a telefónne číslo, pán Dennis sa preto rozhodol dievčatko kontaktovať. Dozvedel sa však veľmi smutnú správu.

Matka dievčatka Carolanne Riggsová mu oznámila, že jej dcéra pred niekoľkými mesiacmi zahynula pri tragickej nehode.

„Nemohol som tomu uveriť. Najskôr som bol šťastný, že sa mi s nimi podarilo skontaktovať, no po tejto správe som sa cítil hrozne," opísal svoje pocity nálezca fľaše.


Medzi matkou dievčatka a nálezcom fľaše sa vytvorilo silné puto a stali sa z nich priatelia. Riggsovci prvýkrát navštívili Dennisa na Tenerife v roku 2004 a vrátili sa tam aj v roku 2017.

V tomto roku „na oplátku" pozvali Dennisovcov do ich domu v Newfounldande, aby spolu strávili Vianoce.

„Siobhane by bola veľmi šťastná. Milovala oslavy. Myslím si, že vďaka príbehu s fľašou a to, že sme spoznali Davida a jeho rodinu, mi pomohlo vyrovnať sa so stratou. Vďaka tomu viem, že Siobhane nie je ďaleko. Vždy je tu s nami," uzavrela pani Riggsová.

NEWFOUNDLAND/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odkaz vo fľaši

Dôležité udalosti