Internetom žije nová aplikácia: Ukáže vám, ako vyzeráte v roli filmových hviezd

Dostupná je ako pre Android, tak aj iOS.

Internetom sa šíri aplikácia, ktorá má veľmi originálnu funkciu. Odfotíte si svoju tvár a aplikácia následne nahradí niekoho vo vybranom animovanom gife. Razom sa tak z vás môže stať hviezda filmu, seriálu a podobne. Píše idnes.cz.

Aplikácia Doublicat vám umožní vyfotiť sa a následne vašu tvár „prilepiť" na animácie známe z popkultúry.

K dispozícii je však len obmedzený počet animovaných gifov, ktoré autori aplikácie vyberajú a ponúkajú.

Výsledkom je zábavná aplikácia, prostredníctvom ktorej si vyskúšate, ako by ste vyzerali napríklad ako postava zo Star Wars, Priateľov alebo skrátka v tele vašej obľúbenej celebrity.

Zoznam animácií nie je síce nekonečný, ale aj tak je z čoho vyberať. Veľkou výhodou je tiež fakt, že vygenerovanú digitálnu montáž si môžete uložiť do telefónu a posielať priateľom.

Doublicat je dostupný ako pre Android, tak aj iOS. V prvých dňoch, kedy si stihol získať popularitu, zahltilo servery veľké množstvo ľudí, a tak sa stávalo, že sa gify nenačítali a aplikácia odmietala naskenovať tvár. Teraz by už tieto problémy nemali nastať.

Netreba však zabudnúť ani na odvrátenú stránku. Podobne ako u niekdajšej populárnej aplikácii FaceApp aj tu visí hrozba manipulácie s vašimi dátami a ich ukladania.

FaceApp napríklad vyžadovala prístup k vašim osobným dátam a nebolo jasné, či k ním nemajú prístup ruské tajné služby.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti