Chcete sa stať vegánom? Netypický princíp tejto náplaste vám k tomu dopomôže

Monika Bagárová
Zdroj: reprofoto: YouTube

Vegánstvo je trendom, ktorému sa v poslednej dobe snaží prispôsobiť stále viac podnikov.

Chceli by ste prestať konzumovať mäso a stať sa vegánmi, ale nie je to pre vás také jednoduché? V snahe dosiahnuť tento cieľ by vám mohli byť nápomocné špeciálne náplaste. Píše Independent.

Náplaste sa majú používať podobne ako odvykacie náplaste pre fajčiarov, ale princíp sa v tomto prípade trochu líši.

Pomôcka, ktorú momentálne testujú, dopomôže vegánom prekonať chuť na mäso tým, že ho budú aspoň cítiť. Náplaste sú totiž napustené vôňou slaniny, ktorá sa z nich po škriabnutí uvoľní.

Autorom tohto netradičného nápadu je profesor experimentální psychologie v Oxforde Charles Spence. Tvrdí, že náplasť treba nosiť rovnako ako aj tú nikotínovú. Kým tie uvoľňujú nikotín do tela, vegánska funguje tak, ako je uvedené vyššie.

Profesor sa dlhodobo venuje zmyslovému vnímaniu a pripomína, že chuť a čuch sú zmysly, ktoré sú vo veľmi úzkom prepojení.

Prejavuje sa to predovšetkým pri konzumácii potravín, kedy ich chuť, v závislosti od čuchu, vnímame inak. „Zažiť pocity spojené s jedlom, ako napríklad čuchanie arómy slaniny, môže náš mozog presvedčiť, že jedlo naozaj jeme," vysvetlil s dôvetkom, že vegáni, ktorí bojujú s túžbou jesť mäso, by tak svoju túžbu mohli oklamať.

Firma Stron Root, ktorá produkt začala testovať na dobrovoľníkoch v britských mestách Reading, Leeds a Liverpool, sa netají tým, že by náplasť s dočasným názvom Meat-Patch rada predávala čo najskôr.

Vegánstvo je trendom, ktorému sa v poslednej dobe snaží prispôsobiť stále viac podnikov.

Vyrábajú napríklad základné „nemäsá", z ktorých sa následne pripravujú pokrmy, ale ponúkajú aj finálne produkty, ako je trebárs vegetariánsky hamburger.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vegánstvo

Dôležité udalosti