Orkán Ciara spôsobil, že hneď tri lietadlá British Airways prekonali rýchlostný rekord

Stalo sa to na trase medzi New Yorkom a Londýnom.

Aerolinky British Airways v nedeľu vďaka víchrici Ciara/Sabine zrejme prekonali rýchlostný rekord komerčného podzvukového lietadla na trase medzi New Yorkom a Londýnom, informoval o tom portál Independent.

Stroj, ktorý miestami letel rýchlosťou viac ako 1300 km/h, dopravil cestujúcich na letisko Heathrow len za 4 hodiny a 56 minút.

Let využil tzv. Jet stream, teda tryskové prúdenie, ktoré v tom čase prevládalo nad Atlantikom.

Víchrica, ktorá od včerajšej noci sužuje britské pobrežie a komplikuje leteckú dopravu, dopomohla k rekordnému času aj ďalším dvom letom. Lietadlo Boeing 747-436, ktorý britská spoločnosť vypravila v sobotu večer z newyorského letiska Johna F. Kennedyho, na Heathrowe v Londýne pristálo ráno o 4:48 tamojšieho času.

Bol len o minútu rýchlejší ako Airbus A350 spoločnosti Virgin Atlantic, ktorý na Heathrow pristál o malú chvíľu neskôr, a o tri minúty predstihol aj ďalší stroj Virgin Atlantic, ktorý pristál na letisku v 5:12 tamojšieho času.

Priemerný čas letu medzi New Yorkom a Londýnom je pritom 6 hodín a 13 minút, uvádza Flightradar24.

Držiteľom predchádzajúceho rekordu sú aerolinky Norwegian Airlines, ktoré v januári 2018 prileteli do cieľa po 5 hodinách a 13 minútach. K rekordu vtedy takisto prispelo počasie a silný vietor.

LONDÝN/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme British Airways

Dôležité udalosti