V domácom akváriu číhalo obrovské nebezpečie. Drobný tvor má na svedomí desiatky životov

Marian Kočner.
Zdroj: shutterstock/Dobermaraner

V zlomku sekundy dokáže zaútočiť na korisť a omráčiť ju jedom pozostávajúcim z mixu až 100 rôznych neurotoxínov, ktoré spôsobujú paralýzu.

V malom akváriu číhalo obrovské nebezpečenstvo. Rodina s malým dieťaťom zistila, že lastúra, ktorá sa nachádzala v piesku na dne nádrže, v sebe skrýva jedného z najjedovatejších morských tvorov.

Wesley Trevors (32) chcel mať prehľad o všetkých živočíchoch v akváriu, drobného slimáka v lastúre však nepoznal. Urobil fotografie, ktoré zverejnil vo fóre o morskom živote, kde tvora okamžite spoznali. Píše o tom portál The Sun.

Išlo o slimáka s latinským názvom Conus Geographus, extrémne jedovatého živočícha, ktorý dokáže zabiť aj dospelého človeka. Drobný tvor má po celom svete na svedomí najmenej 30 ľudských životov.

Wesleyho táto správa pochopiteľne vôbec nepotešila. Keďže ma šesťročného syna, ani si nechcel predstaviť, čo sa mohlo stať.

Slimáka pre istotu izoloval od ostatných rýb v akváriu a kontaktoval niekoľko akvárií a zoo, kým našiel niekoho, kto bol ochotný ho jedovatého lastúrnika zbaviť.

Na prvý pohľad neškodne vyzerajúci tvor však klame telom. V zlomku sekundy dokáže zaútočiť na korisť a omráčiť ju jedom pozostávajúcim z mixu až 100 rôznych neurotoxínov, ktoré spôsobujú paralýzu. V tomto smere Conus Geographus v prírode nemá konkurenciu.


LONDÝN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Akvárium

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.