Matka sa vo virtuálnej realite stretla s dcérou, ktorá je už štyri roky mŕtva

Žena sa tvorcom poďakovala s tým, že to bol pre ňu veľmi prínosný zážitok.

Tvorcovia juhokórejskej reality šou "Stretnutie" vyvolali zmiešané reakcie, keď prostredníctvom virtuálnej reality (VR) zinscenovali stretnutie matky s jej zosnulou dcérou (†7), ktorá zomrela v roku 2016. Jang Ji-sung prišla o svoju dcéru Nayeon po vážnej chorobe.

Programátori vytvorili čo najvernejšiu podobizeň dievčatka. Matka dostala VR okuliare, špeciálne dotykové rukavice a tiež slúchadlá, aby virtuálnu dcéru mohla vnímať všetkými zmyslami. Nayeon ju v dojímavom rozhovore ubezpečila, že už nemá žiadne bolesti a má sa dobre. Píše o tom portál Metro.

„Myslíš na mňa niekedy?," pýtalo sa virtuálne dievčatko dojatej ženy, ktorá odpovedala, že na ňu myslí každý deň. Silný moment videli diváci vo chvíli, keď sa matka prvýkrát odhodlala dcéry dotknúť. Jang Ji-sung sa rozplakala, rovnako ako jej rodina, ktorá to sledovala v televíznom štúdiu.

Žena sa tvorcom poďakovala s tým, že to bol pre ňu veľmi prínosný zážitok. Odborníci, ktorí reláciu sledovali, však varovali, že podobné psychologické experimenty, by sa nemali využívať ako televízna zábava.

SOUL/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Virtuálna realita

Dôležité udalosti