Američanka ešte ako študentka stratila prsteň. Po 47 rokoch ho našli v lese vo Fínsku

Keď jej prišla nečakaná pošta, neubránila sa slzám.

Po neuveriteľných 47 rokoch sa našiel stredoškolský prsteň, ktorý Debra McKennaová stratila ešte v roku 1973. Píše Bangor Daily News.

Situácia vyznieva o to paradoxnejšie, že Denne, ktorá v tom čase navštevovala školu v americkom meste Morse, prišiel prsteň poštou s dôvetkom, že sa našiel v lese vo Fínsku v hĺbke asi 20 centimetrov.

Prsteň patril jej manželovi Shawnovi, s ktorým začala chodiť práve počas strednej školy. Pár bol spolu štyri desaťročia až do Shawnového úmrtia v roku 2017.

Shawn dal prsteň svojej budúcej manželke tesne predtým, ako odišiel na vysokú školu. Ona ho však zabudla v obchodnom dome.

Keď jej prišla nečakaná pošta, vraj sa neubránila slzám. „V tomto negatívnom svete je veľmi dojemné gesto. Kiežby bolo takých ľudí viac," povedala.

Prsteň našiel pracovník Marko Saarinen, keď používal detektor kovov v parku v malom meste Kaarina na juhozápade krajiny.

Všimol si na ňom nápis „Stredná škola v Morse" a rozhodol sa kontaktovať absolventov školy. Tam aj podľa roku 1973, kedy mal majiteľ prsteňa maturity, zistili, že iniciály „SM" patria Shawnovi.

MAINE/rd

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti