Dvaja medvedí súrodenci, ktorých pozná celé Slovensko, mieria do Anglicka

Mnohí si pamätáme, ako v Starom Smokovci zabávali turistov.

Najznámejšie medvedie siroty na Slovensku budú mať nový domov. Zoologickú záhradu pod zámkom vymenia za anglickú. Celkovo z Bojníc odídu štyri medvede. Dvoch súrodencov pozná celé Slovensko.

Žofka a Kubo - súrodenci, ktorí majú za sebou dramatický rodinný príbeh. Mnohí si pamätáme, ako v Starom Smokovci zabávali turistov.

Pre ochranárov a poľovníkov to bola nepríjemná situácia. Medvedicu aj s mladými odchytili a zaviezli do lesa, no opakovane sa k ľuďom vracali. Inge, ako medvediu matku miestni nazvali, odobrali mláďatá, a keďže vraj predstavovala hrozbu, zastrelili ju. Malí súrodenci skončili v Bojniciach.

Medvieďatá rástli ako z vody. A tú aj zbožňujú. Od začiatku sa však vedelo, že Zoologická záhrada Bojnice je len prechodným domovom. Európske zoologické záhrady sú však plné medveďov a bolo otázne, či ich niekto bude chcieť.

Zástupcovia anglickej zoo Dudley si napokon vybrali štyri medvede. Okrem súrodencov aj dvoch samcov - Šimona a Fedora.

V bojnickej zoo žije deväť medveďov. Výbeh však majú iba jeden, a preto je dôležité, že niektoré budú mať nový domov.

Prevoz medveďov brzdí karanténa, v bojnickej zoo totiž stále platia prísne opatrenia pre vtáčiu chrípku. Ak sa nič nezmení, opatrenia sa zrušia už počas volebného víkendu.


BONICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medvede

Dôležité udalosti