Pri prerábaní domu našli fľaše s ľudskými jazykmi. Prípad musela riešiť polícia

Kuriózny nález má jasné vysvetlenie.

Američanka z mesta Gainseville na severe Floridy sa rozhodla, že zrekonštruuje svoj dom. Povolala preto murára, ktorý pri práci nazrel do priestoru pod podlahou.

Okrem bežných vecí tam našiel niekoľko veľkých fliaš s objemom vyše tri litre. Pozrel sa bližšie a to, čo uvidel, mu vyrazilo dych. Vo fľašiach boli uložené ľudské jazyky, v niektorých nádobách sa nachádzalo aj viac kusov.

Navyše na štítkoch boli napísané mená s rokmi, väčšinou z obdobia na konci 60. rokov minulého storočia, píše server Novinky.cz s odvolaním na Tampa Bay Times.

Murár sa zľakol a zavolal policajtov. Tí dorazili do domu a niektoré z veľkých fľiaš otvorili. Kto by si myslel, že ide o zbierku masového vraha, bol by na veľkom omyle.

Netrvalo dlho a záhada bola vyriešená. V dome totiž býva exmanželka emeritného profesora Rolanda A. Baughmana z Floridskej univerzity. Bol svetovým odborníkom na orálnu patológiu, ktorej sa venoval celý život.

Podľa súdnych záznamov si po rozvode z domu odniesol nábytok, televízor či knihy. Na niečo však predsa len zabudol.

Pred nástupom na univerzitu sa venoval aj výskumu štítnej žľazy, analýza ľudských jazykov bola jeho súčasťou.

Čas si na ňu napokon nenašiel a jazyky odložené pod podlahou, kde bolo ideálne chladno, zostali nepovšimnuté.

Podľa hovorcu Floridskej univerzity by niečo podobné dnes dovolené nebolo. Brať si domov tento druh „práce" zakazujú zákony. Ako to bolo koncom 60. rokov, teda v čase, keď sa profesor výskumu jazykov chcel venovať, nevie spresniť.

Podľa polície takýto prípad nie je ojedinelý. V okolí univerzity zvykli často nachádzať ľudské či zvieracie tkanivá na vedecké účely.

GAINESVILLE/rk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jazyk

Dôležité udalosti