Časníčka dostala obrovské sprepitné, nadriadený jej ho vzal. Nakoniec je všetko inak

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Radosť čašnícky bola predčasná.

V západnej Európe a predovšetkým v Spojených štátoch amerických nie je ničím výnimočným, že sa časníci dočkajú veľkého sprepitného. Shikira Edwardsová z amerického Memphisu sa však tešila predčasne.

O prípade, ktorý sa stal pred mesiacom, v posledných dňoch informoval The Guardian. Na konci smeny si Shikiru zavolal manažér reštaurácie a oznámil jej, že zákazníčka jej zanechala sprepitné 4451 dolárov (zhruba 4070 eur).

Obdarená však túto potešujúcu správu ešte ani nestihla spracovať a nadriadený ju hneď vrátil do reality. „Pokiaľ nevypátrame, kto peniaze venoval a či náhodou nešlo o omyl či dokonca pokus o pranie špinavých peňazí, tak si ich necháme u seba," povedal manažér.

Edwardsovej nezostalo nič iné, než sa s tým zmieriť. Po pár týždňoch však nadobudla podozrenie, si chce majiteľ sumu nechať pre seba, a tak ho zažalovala.

„Radi by sme informovali že, žiadnemu zamestnancovi nedržíme ani sprepitné. V tomto prípade sme povinní presvedčiť sa, že zákazník mal naozaj v pláne ponúknuť takúto veľkú štedrosť," uviedla reštaurácia.

Celý príbeh má aj nečakané rozuzlenie. Zistilo sa, že staršia dáma si nevedela poradiť s platobným terminálom a obrovské sprepitné dala omylom. Pôvodne chcela dať čašníčke len štyri doláre. Pre Edwardsovú, ktorá už v podniku nepracuje, to určite bolo sklamaním, ale ako dodala, plne to chápe.

WASHINGTON/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme čašníčka

Dôležité udalosti