Prvoaprílové žartíky, ktoré nevyšli podľa predstáv. Namiesto smiechu spôsobili samé problémy

Na ilustračnej snímke takmer prázdna Hlavná ulica v Košiciach.
Zdroj: Shutterstock.com

Prečítajte si zopár prvoaprílových žartov zo sveta, ktoré sa skončili katastrofou.

Sviatok prvoaprílových žartov je tu. Pridať partnerovi do čaju namiesto cukru soľ a následne sledovať jeho reakciu, môže byť pre niekoho veľkou zábavou. Lenže sú aj vyznávači žartov, ktorí vo svojich nápadoch zašli ešte ďalej. Výsledkom sú stovky vydesených ľudí, policajné obvinenia a dokonca aj prírodné katastrofy. Prečítajte si zopár prvoaprílových žartov zo sveta, ktoré sa skončili katastrofou.

Koniec sveta

V roku 1940 si v americkej Philadelphii vystrelili z obyvateľov naozaj nemiestnym žartom. William Castellini, hovorca tamojšieho prírodovedeckého múzea Franklin Institute Science Museum, vydal hrôzostrašné vyhlásenie. V ňom upozornil občanov, že koniec sveta sa blíži a nastať má už nasledujúci deň o 15. hodine. Zároveň dodal, že nejde o žiaden prvoaprílový žart a koniec sveta určite nastane. V skutočnosti išlo len o naozaj zvláštnu snahu spropagovať pripravovanú exhibíciu o kozmických apokalypsách, píše portál Insider. Vyhlásenie do múzea nadšencov kozmu neprinieslo, naopak, v meste sa od vydania vyhlásenia o konci sveta rozšírila kriminalita, núdzové linky boli na niekoľko hodín zahltené telefonátmi a Castellini bol po tomto incidencte prepustený.

Streľba na škole

Z niektorých vecí sa žarty nerobia. Svoje o tom vie aj Američanka Angela Timmonsová, ktorá v roku 2014 poslala dcére správu, že na škole Virginia Colleges v Južnej Karolíne, kde pracovala, nastala streľba. Po tom, čo sa jej dcéra nedokázala dovolať, zmobilizovala políciu, píše Insider. V priebehu niekoľkých minút boli policajné hliadky na škole, no žiadne podozrivé osoby ani streľbu nenašli. Jediná osoba, ktorá putovala do väzby, bola samotná Timmonsová. Polícia ju obvinila zo šírenie poplašnej správy a narušenie školy, nie je však jasné, či bola odsúdená.

Legendárny Titanic je späť

V roku 2001 istý britský DJ v anglickom mestečku Brighton v živom rozhlasovom vysielaní oznámil, že z útesu Beachy Head v grófstve East Sussex vidieť na mori loď nápadne pripomínajúcu legedárny Titanic. Stovky zvedavcov sa vybralo túto informáciu preveriť. Nával ľudí spôsobil, že v útese sa objavili praskliny. O pár dni neskôr sa úlomky útesu zrútili do mora, píše Insider a rádio sa za nemiestny žart muselo ospravedlniť.

Sopka sa prebudila

V roku 1980 bostonský televízny producent Homer Cilley, ktorý mal v ten deň na starosti spravodajské vysielanie, vyhlásil, že kopec Great Blue Hill v mestečku Milton sa „prebudil“ a začal chrliť lávu. Vyhlásenie podložil varovaním od vtedajšieho prezidenta Jimmyho Cartera a skutočnými zábermi z erupcie hory Sv. Helena. Stovky vydesených občanov zaplavilo svojimi vydesenými telefonátmi so žiadosťou o evakuáciu záchranné linky. Great Blue Hill nie je sopka a nejde ani o veľký kopec, obyvatelia mesta však spanikárili a Cilley bol okamžite prepustený, píše HuffingtonPost.

Napätie na Blízkom východe

V roku 1986 sa istý izraelský spravodajský dôstojník rozhodol vystreliť si z ľudí správou o tom, že vtedajší vodca hnutia Amal, Nabih Berri, bol vážne zranený pri pokuse o atentát, píše britský portál Metro. Informáciu odvysielalo v hebrejčine a angličtine izraelské rádio, ktoré si vyhlásenie neoverilo. Správa však za pár hodín stihla vyvolať okamžité napätie v regióne. Rádio po niekoľkých hodinách informáciu stiahlo a izraelský minister obrany Yitzhak Rabin oznámil, že dôstojník, ktorý celý incident spôsobil, bude súdený.
BRATISLAVA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme žart

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.