Čerstvý otec prišiel pre pandémiu o prácu. Všetko zmenila miliónová výhra v lotérii

ny korona.mp4
Zdroj: shutterstock/ Andrey Popov

Rodina je tak finančne zabezpečená do konca života.

Čerstvý otec prišiel o prácu v najmenej vhodnom čase. Nemenovaný Austrálčan po narodení potomka v dôsledku pandémie koronavírusu rozšíril rady nezamestnaných a budúcnosť jeho rodiny vôbec nevyzerala dobre.

Všetko sa však zmenilo po zásahu šťasteny. Dvadsiatnik si totiž kúpil online žreb a vyhral 4,8 milióna austrálskych dolárov (2 876 000 eur). Rodina je tak finančne zabezpečená do konca života.

Výhra sa totiž vypláca v mesačných splátkach po 20-tisíc dolárov, nehrozí tak, že by vinou zlej investície výherca skončil na mizine. Vyplácanie bude trvať celkovo 20 rokov. Austrálčan z mesta Adelaide neveril vlastným očiam, keď na svojom účte videl prvú časť peňazí. Nasledujúcu noc so ženou nedokázali zaspať.

„Niekoľkokrát som si skontroloval účet, nezdalo sa mi to. Bolo to neuveriteľné. Celú noc sme pozerali televízor a rozprávali sme sa o plánoch do budúcnosti. Bol to skvelý pocit," povedal výherca pre spoločnosť The Lott, ktorá prevádzkuje spomínanú lotériu.

„Iba nedávno som prišiel o prácu. Bol som vo veľkom strese. Výhra všetko zmenila. Teraz som naozaj šťastný," dodal Austrálčan.

ADELAIDE/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nezamestnanosť

Dôležité udalosti