Mesiac sa skrývali. V indickej jaskyni našli štyroch turistov, chceli tam prečkať pandémiu

Dodržiavanie karanténnych opatrení v indických mestách kontroluje polícia, ilustračný záber
Zdroj: Profimedia.sk

Štyria muži a dve ženy boli prevezení do mestečka Swarg Ashram, kde majú prečkať nariadenú štrnásť dňovú karanténu.

Došli im peniaze, tak chceli pandémiu prečkať v jaskyni. Indické úrady informovali o tom, že neďaleko mesta Rišikéš v štáte Uttarakhand na severe krajiny našli v jaskyni štyroch zahraničných turistov, píše Daily Mail. Chceli tam prečkať pandémiu po tom, čo im došli peniaze. V jaskyni sa ukryli ešte 24. marca.

Podľa polície boli štyria muži a dve ženy, z Francúzska, Spojených štátov amerických, Ukrajiny, Turecka a Nepálu, prevezení do mestečka Swarg Ashram, kde majú prečkať nariadenú štrnásťdňovú karanténu. Žiaden z nich podľa úradov však nemá príznaky vírusu.

„Predtým, ako sme uzatvorili indické mestá, bývali turisti v hoteli v regióne Muni Ki Reti, ale po tom, čo im došli peniaze, sa presťahovali do jaskyne,“ povedal policajný inšpektor Rajendra Singh Kathait.

Podľa polície si turisti odložili peniaze na nákup potravín a iných potrieb, ktoré im pomáhal zaobstarať istý Nepálčan.

India zaviedla celoštátnu karanténu koncom marca a obyvatelia majú dovolené opustiť svoje domovy iba v prípade nákupu potravín alebo liekov. Karanténa sa mala podľa pôvodných plánov ukončiť 15. apríla, no úrady sa ju rozhodli predĺžiť najmenej do 3. mája.

INDIA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti