Plavili sa na lodi, o pandémii netušili. Keď chceli zakotviť na ostrove, takmer im to nedovolili

Klára Berisha (2).jpg
Zdroj: YouTube/ News 247 Live

Kým oni sa plavili Atlantickým oceánom, svet zasiahla pandémia koronavírusu, o ktorom nemali tušenia.

V roku 2017 sa Elena Manighetti a Ryan Osborne rozhodli, že si splnia svoj sen. Dali výpoveď vo svoji prácach, kúpili si loď a chceli preplávať celý svet. So svojimi rodinami zostali v kontakte, no mali pre nich jednu podmienku. Nechceli počuť žiadne zlé správy. O takmer neuveriteľnom príbehu informuje BBC.

Pár, ktorý predtým býval v Manchesteri, vyplával z Kanárskych ostrovov do Karibiku. Kým oni sa plavili Atlantickým oceánom, svet zasiahla pandémia koronavírusu, o ktorom nemali tušenia. Po 25 dňoch na mori chceli zakotviť na malom karibskom ostrovčeku. Keď sa však dostali dostatočne blízko na to, aby zachytili telefónny signál, zistili, že ostrov je uzatvorený a žiadne lode v ňom nemôžu kotviť.

„Vo februári sme zachytili zopár informácii o víruse v Číne, ale že sa rozniesol po celom svete, sme sa dozvedeli až keď sme doplávali do Karibiku,“ uviedla Elena, ktorej rodina pochádza z Lombardie, najviac zasiahnutej oblasti v Taliansku.

Pár chcel najskôr zakotviť na niektorom z francúzskych ostrovov. „Dokonca aj vtedy sme si mysleli, že sú to len preventívne opatrenia. Že miestni nechcú riskovať, aby prichádzajúci turisti nakazili obyvateľov,“ priznal Ryan.

Nakoniec teda zmenili cieľ a vyplávali smer ostrov Sv. Vincent. „Mali sme tam kamarátku, s ktorou sa nám podarilo skontaktovať. Povedala nám, že nám bude zamietnutý vstup, pretože som talianska občianka, aj keď som nebola v Taliansku niekoľko mesiacov,“ opisuje situáciu Elena.

Našťastie mali na lodi zapnuté GPS, vďaka čomu vedeli preukázať, že posledné mesiace neboli v Taliansku a dokonca posledných 25 dní boli v izolácii na šírom mori. Úrady im preto dovolili pristáť na ich územii.

Momentálne sú v bezpečí v mestečku Bequia na ostrove Sv. Vincent, ale obávajú sa, ako dlho tam budú môcť zostať. Keď sa situácia upokojí, chcú opäť vyplávať na sever, no obávajú sa obdobia hurikánov.

MANCHESTER/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Loď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.