More okolo Thajska zaplnili pre úbytok turistov vzácne druhy živočíchov

Tragická nehoda v Čečejovciach.
Zdroj: Profimedia.sk

Thajsko v dôsledku koronavírusovej pandémie uzavrelo všetky národné parky, obchodné centrá i väčšinu obchodov a verejných miest.

More okolo Thajska zaplnili v poslednom období ryby a vzácne druhy morských živočíchov, ktoré sa v dôsledku prítomnosti turistov zväčša zdržiavajú ďalej od pevniny. Píše o tom agentúra DPA s odvolaním sa na thajské ministerstvo národných parkov, ochrany divej zvery a rastlín.

Ministerstvo informovalo na Facebooku o "viditeľnom náraste počtu živočíchov na korálových útesoch". "Obhliadka ukázala, že odkedy sme park pred mesiacom (pre koronavírusovú pandémiu) zavreli, počet rýb očividne vzrástol," píše sa v príspevku.

"Napríklad ploskozubce, ktoré sme zvyčajne videli v skupinách piatich až šiestich rýb, teraz plávajú v skupinách 15-20."


Ministerstvo takisto uviedlo, že korálové útesy v národnom parku Hát Vonkón v provincii Pračuap Kchírí Kchan nevykazujú nové známky poškodenia.

Prírodovedci takisto hlásia na dennej báze z blízkosti ostrova Ko Libong v južnom Thajsku výskyt vzácnych dugongov morských, často v skupinách piatich až šiestich. Dugongy sú morské cicavce, ktoré sú podľa Medzinárodného zväzu ochrany prírody (IUCN) ohrozeným druhom.

Thajsko v dôsledku koronavírusovej pandémie uzavrelo všetky národné parky, obchodné centrá i väčšinu obchodov a verejných miest. Vláda vyhlásila 26. marca núdzový stav, ktorý bude trvať najmenej do konca apríla. 


BANGKOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme More

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.