Pentagón odtajnil tri videá, ktoré zachytávajú strety vojenských lietadiel s UFO

Švédska princezná Sofia a princ Carl Philip
Švédska princezná Sofia a princ Carl Philip Zdroj: Reuters

Jeden zo záznamov urobil pilot, ktorého v roku 2004 privolali na pomoc lodi v Tichom oceáne približne 150 km od západného pobrežia USA.

Americké ministerstvo obrany potešilo všetkých milovníkov záhad. Zverejnilo tri videozáznamy, na ktorých piloti lietadiel zachytili neidentifikovateľné lietajúce objekty (UFO). Informoval portál CNN.

Pentagón tento krok zdôvodnil tým, že chce ukončiť dohady a fámy o tom, aké záznamy má v archívoch a čo na nich je zachytené. Zverejnené videá pochádzajú z obdobia medzi rokmi 2004 až 2015, dve z nich už skôr unikli na verejnosť a publikoval ich na svojich stránkach denník New York Times.

Jeden zo záznamov urobil pilot, ktorého v roku 2004 privolali na pomoc lodi v Tichom oceáne približne 150 km od západného pobrežia USA.

Objekt sa pohyboval nízko nad hladinou vody a zrazu prudko zmenil smer a zmizol zo záberu. Na dĺžku meral 12 metrov. „Vôbec netuším, čo to bolo. Nemalo to krídla, chvost ani rotory," uviedol pre New York Times pred tromi rokmi kapitán David Fravor, ktorý sedel v kokpite.

Ďalšie video zachytáva neznámy objekt letiaci nad mrakmi proti smeru vetru a otáčajúci sa okolo svojej osy.


WASHINGTON/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ufo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.