Vodičák bez skúšok? V americkom štáte získalo oprávnenie takmer 20-tisíc tínedžerov

1105_Telerano_11_05_P20_Po_06_00_uni.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Takýmto spôsobom sa úrady rozhodli vyriešiť tisícky žiadostí o udelenie vodičského preukazu, ktoré v dôsledku opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu momentálne nedokážu vybaviť bežným spôsobom.

Vodičské oprávnenie získajú bez skúšok. Takmer 20 000 tínedžerov v americkom štáte Georgia získa oprávnenie viezť vozidlo bez toho, aby museli podstúpiť test či záverečnú jazdu. Takýmto spôsobom sa úrady rozhodli vyriešiť tisícky žiadostí o udelenie vodičského preukazu, ktoré v dôsledku opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu momentálne nedokážu vybaviť bežným spôsobom. Informáciu priniesol spravodajský postál CNN.

Úrady uviedli, že celkovo za uplynulý mesiac získalo týmto spôsobom vodičský preukaz 19 483 tínedžerov.

Georgia pritom nie je jediným štátom, ktorý v tejto situácii pristúpilo k neštandardným opatreniam. Podobný scenár hlási už aj Wisconsin. Od pondelka tak v štáte pribudnú ďalší šestnásť a sedemnásťroční vodiči s oprávnením. Wisconsinské ministerstvo dopravy odhaduje, že zo 16 000 žiadostí o vodičský preukaz uplatní výnimku až v 10 000 prípadoch.

Uchádzači o vodičské oprávnenie však musia v oboch štátoch splniť niekoľko požiadaviek. V Georgii musia mať potvrdenie o tom, že uplynulý rok neporušili žiadne predpisy a zároveň musia absolvovať najmenej 40 hodín jazdy pod dohľadom inej osoby. Vo Wisconsine musia predložiť potvrdenie, že neporušili predpisy posledných šesť mesiacov a absolvovať najmenej 30 hodín jazdy s rodičmi.

Niektorí rodičia a inštruktori však napriek tomu s udeľovaním výnimiek a benevolentnými postupmi úradov nesúhlasia. „Každý tvrdí, že rodičia by mali byť zodpovední za svoje deti, ale nemôžeme predpokladať, že každý má aj zodpovedných rodičov,“ uviedla Sarah Casto, inštruktorka z vodičskej akadémie, ktorá spustila petíciu za zrušenie rozhodnutia o udeľovaní výnimiek.

GEORGIA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vodičský preukaz

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.