Muž vypadol z druhého poschodia na stavenisko. Do hlavy sa mu zapichla železná tyč

Kevin Hart s manželkou
Zdroj: YouTube / Mail News

Po porade lekárov nasledovala niekoľko hodinová operácia, pri ktorej sa im podarilo tyč odstrániť.

Z hlavy mu odstránili kovovú tyč. Kuriózna nehoda sa 46-ročnému Kamelovi Abdel Rahmanovi stala ešte v apríli tohto roka. Keď neďaleko Jeruzalema pracoval na prerábke rodinného domu, nešťastnou náhodou vypadol z druhého poschodia a dopadol na stavenisko. Do hlavy sa mu zapichla tyč, čo si vyžadovalo náročnú operáciu, informuje Daily Mail.

Tyč prepichla Rahmanovi hlavu pri pravom uchu a von vyšla tesne nad ľavým okom. Napriek vážnym zraneniam však tvrdil, že necíti žiadnu bolesť. „Nemohol som sa hýbať, tak som volal pomoc, kričal som. Bol som pri vedomí, ale necítil som žiadnu bolesť. Neviem, ako to vysvetliť,“ povedal Rahman pre Jerusalem Post.

Zdroj: YouTube / Mail News

Po prevezení do nemocnice Hadassah Medical Center vo východnom Jeruzaleme lekári zistili, že tyč našťastie mužovi nezasiahla hlavné artérie, ktoré vedú krv do mozgu. Napriek tomu sa obávali, že pri odstraňovaní by mohlo dôjsť k poškodeniu.

Po porade lekárov nasledovala niekoľko hodinová operácia, pri ktorej sa im podarilo tyč odstrániť. Po tom, čo mu odpuchol mozog, však musel Rahman podstúpiť ešte ďalšiu desaťhodinovú operáciu, ktorú lekári vykonali cez nos a pomocou špeciálnej kamery. Lebku mu následne zatvorili tukom odobratým z jeho brucha.

Zdroj: YouTube / Mail News

„Po operácii sme boli optimistickí, ale nedokázali sme odhadnúť mieru následkov zranenia po tom, čo sa pacient prebudí,“ priznal Samuel Moscovici, vedúci tímu lekárov, ktorí muža operovali. Našťastie sa Rahman po operácii prebudil bez ďalších vážnejších následkov. Bol schopný sa hýbať a plynule rozprávať. „Zachránili mi život,“ povedal Rahman pre Jerusalem Post.

JERUZALEM/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hlava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.