Malá rekordérka: V ôsmich týždňoch stála na nohách, v štyroch mesiacoch chodí

Opitý šofér1.
Zdroj: YouTube / Giorgi Javoiani

Štvormesačné dievčatko má viac sily ako iné deti v jej veku.

Pri narodení vážila len dva a pol kila, no už pri odchode z nemocnice si rodičia malej Luly všimli, že ich dcéra má viac sily ako iné deti v jej veku. Už v tom čase totiž dokázala udržať hlavičku bez opory. Keď mala osem týždňov, postavila sa na nohy. Dnes má štyri mesiace a dokáže stáť bez akejkoľvek pomoci, píše Daily Mail.

Rodičia Tezra Finn-Johnston (31) a Emily Derrick (23) z anglického Bristolu veria, že ich dcérka sa inšpirovala videami strongmanov, ktoré Tezra s obľubou sledoval s dcérkou na rukách. Lula sa narodila 31. januára a po narodení vážila menej než väčšina ostatných bábätiek, napriek tomu dnes dokáže niečo, čo ony ešte nie.

„Keď mala asi mesiac, dostala záchvat hnevu, tak som si ju chcel posadiť na koleno, aby som ju upokojil,“ prezradil otec dievčatka. „Namiesto toho, aby si na to koleno sadla, sa postavila a stála bez toho, aby sa jej podlomili nohy,“ povedal. Potom sa jej to podarilo ešte niekoľkokrát.

„Mám troch ďalších súrodencov, tak som sa na to spýtal mamy. Nikto z nás také niečo nedokázal v jej veku,“ povedal s nadšením Tezra, podľa ktorého silu mohla Lula zdediť práve po ňom. Vždy totiž rád cvičil a nikdy nemal problém rýchlo nabrať svalovú hmotu. Vo svojich trinástich rokoch dokonca trénoval pretláčanie rukou a bez problémov dokázal poraziť aj dospelých mužov.

Matka dievčatka tvrdí, že ju bežné hračky pre bábätká nezaujímajú. "Keď som jej dávala hrkálky a iné hračky, nezaujímala sa o ne. Zdá sa, že je oveľa staršia, než v skutočnosti je," priznala Emily.

BRISTOL/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Diagnostika

Dôležité udalosti