Deväťdesiatročná Japonka je najstaršou youtuberkou na svete. Neuveríte, čím sa preslávila

Petr Muk
Zdroj: YouTube / Gamer Grandma

Babička je známa svojim zmyslom pre humor a bez okolkov priznáva, že hranie videohier ju niekedy pohltí natoľko, že pri počítači strávi aj niekoľko hodín denne.

Vo svojich deväťdesiatich rokoch sa stala najstaršou youtuberkou na svete. Prvenstvo Japonke Hamako Mori potvrdili aj zápisom do Guinessovej knihy rekordov. Babička si pozornosť divákov na YouTube získala pred piatimi rokmi a dnes už má viac ako 280-tisíc odberateľov. Fanúšikov baví svojimi recenziami a videami, na ktorých hrá počítačové hry, informuje CNN.

Hamako je známa ako „Gamer Grandma“, teda Babička hráčka a vášeň pre počítačové hry v sebe objavila pred 39 rokmi. Mesačne uverejňuje štyri videá a za svoju najobľúbenejšiu hru považuje akčnú sériu Grand Theft Auto.

Hamako je tiež vášnivou zberateľkou herných konzol. Prvou konzolou, ktorú si zadovážila, bola Cassette Vision, ktorú v Japonsku vydali ešte v roku 1981. „Vyzeralo to neskutočne zábavne. Pomyslela som si, že nie je fér, že to hrajú len deti,“ priznala Mori pohnútky, ktoré ju priviedli k počítačovým hrám.

Babička je známa svojim zmyslom pre humor a bez okolkov priznáva, že hranie videohier ju niekedy pohltí natoľko, že pri počítači strávi aj niekoľko hodín denne. „Keď hrám, nemám čas zaoberať sa nepotrebnými vecami. Bolo by fajn, keby hralo viac starších ľudí," priznala Hamako.

„Po takom dlhom živote si viac ako inokedy uvedomujem, že hranie hier bolo tou správnou voľbou. Skutočne si užívam svoj život,“ uzavrela Hamako po tom, čo ju zapísali do Guinessovej knihy rekordov.

JAPONSKO/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Babička

Dôležité udalosti