Bizarný incident z varšavskej ZOO: Opitý mladík skočil do výbehu a chcel utopiť medveďa

Ruská sestrička Nadia
Ruská sestrička Nadia Zdroj: reprofoto: YouTube/Wirtualne Mazowsze

Výbeh pre medvede vo varšavskej ZOO je dlhodobo terčom kritiky.

Vo varšavskej ZOO sa vo štvrtok popoludní odohral nebezpečný incident. Do výbehu s medveďmi sa po preskočení zábradlia dostal opitý muž.

Svedok incidentu na kameru zachytil, ako mladík napadne medvedicu vo vodnej priekope a snaží sa ju utopiť. Na miesto boli privolaní policajti aj hasiči, ktorí muža spacifikovali. Podgurážený Poliak utrpel ľahké zranenia. Väčšina z nich však podľa polície nevznikla pri zápase s medveďom ale po skoku do vodnej priekopy. Muž (23) nafúkal 1,5 promile. Informoval o tom portál eska.pl.

Medvedica Sabina neutrpela žiadne zranenia, no podľa vedenia ZOO bola po útoku vystresovaná. Nebyť toho, že vystupuje v cirkuse, kde si na ľudí zvykla, mohlo to dopadnúť oveľa horšie.

Výbeh pre medvede vo varšavskej ZOO je dlhodobo terčom kritiky. Podobných incidentov sa už stalo viac. Výbeh sa totiž nachádza hneď pri rušnej ulici Solidarity a je tak lákadlom pre odvážlivcov, ktorí niečo chcú dokázať.

Vo Varšave preto sinejú hlasy, ktoré volajú po uzatvorení výbehu. Rušné prostredie vystavuje zvieratá veľkému stresu a hrozí, že im otrava z nevhodného jedla, ktoré cez plot hádžu nezodpovední ľudia.


VARŠAVA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medveď

Dôležité udalosti