Ruská sestrička, ktorá pracovala v spodnej bielizni, ukázala svoju tvár. Podporuje ju množstvo ľudí

Bradley Cooper a jeh odcéra Lea de Seine
Zdroj: Profimedia.sk/Tvnoviny.sk

Od vedenia nemocnice si vyslúžila trest, ale zdravotníci aj verejnosť sú na jej strane.

Mladá ruská sestrička, ktorej fotografia z nemocnice sa stala virálnou, má za sebou obrovskú podporu. Stoja za ňou kolegovia, ktorí sú zásadne proti tomu, aby si ich pacienti fotili a zverejňovali na internete. Podporili ju ale aj vplyvní politici, podnikatelia a široká verejnosť, píše The Sun.

Prečítajte si aj článok: Fotografia, ktorá obletela svet: V ruskej nemocnici pracovala sestrička iba v spodnej bielizni

Nadia (23) pracovala na pánskom oddelení s pacientmi, ktorým diagnostikovali COVID-19, iba v spodnej bielizni. Neuvedomila si, že špeciálny ochranný PPE oblek je taký priesvitný. Nikoho nechcela pobúriť, bolo jej iba teplo. Zároveň podotkla, že mala oblečené plavky a nie spodnú bielizeň. Teraz sa bojí o svoju prácu, pretože jej snímka obletela svet.

Zdroj: Profimedia.sk

Mnohí ju verejne podporujú a bránia, pretože podľa nich neurobila nič zlé. Naopak, práve nemocnica by sa mala zamyslieť nad tým, či svojim zamestnancom poskytla vhodné ochranné vybavenie na prácu s pacientmi, v ktorých musia byť niekoľko hodín denne.

Mladá sestrička je teraz veľmi populárnou. Ak by prišla o prácu, nebude mať núdzu o druhú. Oslovila ju údajne už aj spoločnosť Miss X, ktorá predáva spodnú bielizeň a atraktívnu Nadiu by chceli za modelku.

MOSKVA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti