Orol našiel nečakaného premožiteľa. Smrtiacu ranu mu zasadila jeho zvyčajná korisť

Barbora Piešová
Zdroj: Facebook/Maine Department of Inland Fisheries & Wildlife

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie orla s nezvyčajným zranením, mal prebodnuté srdce.

Úrad v americkom štáte Maine zverejnil detaily kuriózneho incidentu, pri ktorom vlani v júli prišiel o život orol bielohlavý. Orol bielohlavý sa stal obeťou oveľa menšej potáplice Kuriózny incident, ktorý sa stal vlani v júli na jazere v americkom štáte Maine, zverejnili úrady v neďalekom meste Bridgton. Píše o tom portál New York Post.

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie orla s nezvyčajným zranením, mal prebodnuté srdce. Prípadom sa zaoberala bilogička z úradu pre rybolov a divokú zver Danielle D'Auria, ktorá sa snažila zistiť, či nešlo o prácu pytliaka. Po preskúmaní rany zistila, že nejde o strelné poranenie.

Spolu s mŕtvym orlom našli v jazere aj mláďa potáplice. Biologička preto porovnala veľkosť zobáka dospelých jedincov tohoto druhu s veľkosťou rany a ukázalo sa, že sa zhodujú.

„Čoraz častejšie sme svedkami útokov orlov, ktorých populácie zažívajú obnovu. Lovia mláďatá a trúfnu si aj na dospelé jedince potáplic. Spomínaný incident bol zrejme výsledkom útoku na mladé, ktoré bránila ich matka. Kto by bol povedal, že potáplica dokáže zabiť takého veľkého predátora?, čuduje sa biologička.

BRIDGTON/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kačica

Dôležité udalosti