Chlapci si chceli postaviť bunker. Našli zlaté tehličky v hodnote takmer 80 000 eur

Havária vrtuľníka na Čukotke.
Zdroj: Shutterstock / Zaitsava Olga

Keď si chceli chlapci vziať staré látky zo skrine svojej starej mami, vypadli z nich dve ťažké tehličky.

Chvíle v karanténe si chceli skrátiť postavením pevnosti, no našli pritom skutočný poklad. Rodina z Paríža sa rozhodla, že karanténu strávia vo svojom rodinnom domčeku v mestečku Vendôme juhozápadne od hlavného mesta. Keď si bratia chceli na záhrade postaviť bunker z konárov, listov a starých látok, podarilo sa im nájsť zlaté tehličky v hodnote asi 80-tisíc eur, píše CNN.

Keď si chceli chlapci vziať staré látky zo skrine svojej starej mami, vypadli z nich dve ťažké tehličky. Spočiatku im nevenovali pozornosť a odložili ich späť. Potom ale o svojom objave povedali otcovi. Ten následne oslovil dražiteľa Philippa Rouillaca z miestnej aukčnej spoločnosti, ktorý rodine potvrdil, že ide o vzácny nález.

Rodina neskôr zistila, že ich stará mama kúpila tehličky ešte v roku 1967. Každá z tehličiek váži jeden kilogram a má hodnotu približne 40 000 eur a momentálne sa nachádzajú na zozname aukčnej spoločnosti.

Počas pandémie však hodnota zlata stúpla, a tak chce dražobná spoločnosť počkať, kým tehličky nadobudnú vyššiu hodnotu. „Cena by sa mohla vyšplhať až na 100 000 eur,“ uzavrel Rouillac.

Malí nálezcovia ale svoj poklad neodovzdali zadarmo. Svojmu otcovi oznámili, že keďže teraz zbohatli, chceli by nový bazén.

FRANCÚZSKO/ tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poklad

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.