Spor medzi Pakistanom a Indiou sa opäť vyostruje. Dôvodom je špiónsky holub

Polícia uviedla, že holub mal na jednej nohe prstenec s kódom, ktorý sa teraz snaží rozlúštiť.

Pakistanský dedinčan vyzval indického premiéra Narendru Modiho, aby vrátil holuba, ktorý je v súčasnosti zadržiavaný v Indii za obvinenia zo špionáže. O kurióznom prípade informuje spravodajský portál BBC.

Muž menom Habibullah, ktorý žije len pár kilometrov od hraníc, povedal, že poslal svoje holuby na oslavy pri príležitosti ukončenia Ramadánu. Polícia uviedla, že holub mal na jednej nohe prstenec s kódom, ktorý sa teraz snaží rozlúštiť. Pakistanec vysvetlil, že údajný kód je v skutočnosti jeho telefónne číslo.

Holuba chytili začiatkom týždňa dedinčania pozdĺž medzinárodnej hranice v Kašmíre, ktorá je pod správou Indie a odovzdali ho polícii.

Incident iba vyostril už i tak napäté vzťahy medzi oboma krajinami. Tie sa týkajú práve územia Kašmír, na ktoré si nárokujú Pakistan aj India. Dlhodobo je dôvodom vyostrených ozbrojených konfliktov medzi oboma krajinami.

Podobný incident sa stal aj v roku 2015, kedy rovnako pakistanského holuba zajali indické úrady. O rok neskôr našli na indickej strane hraníc ďalšieho holuba so správou, ktorá podľa Indov ohrozovala indického predsedu vlády.

PAKISTAN/INDIA / tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Holub

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.